Изазови у дигитализацији електроенергетског система
Време | 30. мај 2024. 10:30 |
---|---|
Место | Свечана сала у згради Техничког факултета (први спрат) |
Поштоване колегинице и колеге,
Са задовољством Вас позивамо на панел „Изазови у дигитализацији електроенергетског система“. Панел организује Универзитет у Београду – Електротехнички факултет на првом спрату зграде Техничког факултета, Булевар краља Александра 73, у четвртак, 30. маја 2024. године у периоду од 10:30 до 12:30 часова.
Одсек за енергетику Електротехничког факултета на панелу ће представити Лабораторију за интелигентне електроенергетске мреже и системе, која је основана у оквиру EU HORIZON пројекта SUNRISE. Програмом Панела су предвиђене презентације шест учесника: АД „Електромрежа Србије“, Електропривреда Србије АД, Електродистрибуција Србије, Siemens, Schneider Electric и ABB. Панелисти ће у својим излагањима представити изазове и решења дигитализације електроенергетског система која се у њиховим компанијама примењују.
Позивамо Вас да дођете, стекнете увид у различите аспекте дигитализације електроенергетских система, и да заједно истражимо питања везана за могућности сарадње између индустрије и Факултета као научноистраживачке установе.
Програм Панела:
„Изазови у дигитализацији електроенергетског система“.
Свечана сала у згради Техничког факултета (први спрат), Булевар краља Александра 73
четвртак, 30. мај 2024. године
10:30 – 10:40
Уводна реч – доц. др Јелена Стојковић Терзић, Одсек за енергетику
10:40 – 10:50 др. Manuel Barragan Villarejo, Универзитет у Севиљи
10:50 – 11:00 Никола Савић, Руководилац сектора за оперативно управљање преносним системом, АД ЕМС
11:00 – 11:10 Милан Ђорђевић, шеф Службе за унапређење техничког система електрана, АД ЕПС
11:10 – 11:20 ОДС
11:20 – 11:40 Александар Марјановић, SIEMENS
11:40 – 11:50 Јован Дојић, Schneider Electric Hub
11:50 – 12:00 Иван Васиљевић, ABB
12:00 – 12:30 Дискусија
Dr. Manuel Barragán-Villarejo is an Industrial Engineer (2008) and PhD in Electric Power Systems (2014) from the Universidad de Sevilla where he currently works as an Associate Professor attached to the Department of Electrical Engineering. My research career focuses since my beginnings within the TEP-196 group "Electrical Energy Systems" in the field of power electronics application to the distribution networks networks to favor the distributed energy resources integration, with a notable emphasis on the experimental validation and use of the real time simulators like OPAL-RT, SpeedGoat and Typhoon HIL. As an indicator of the quality of research activity, he has published more than 20 papers in international journals indexed in the JCR and 20 papers at international conferences.
Никола Савић је мастер инжењер електротехнике и рачунарства са 10 година искуства у области оперативног управљања електроенергетским системом и одржавању SCADA/ЕМС система. Дипломске и мастер студије завршио је на Електротехничком факултету Универзитета у Београду након чега је започео каријеру у Акционарском друштву Електромрежа Србије 2014. године као инжењер за оперативно управљање преносим системом. Својим радом и стручношћу брзо је напредовао поставши Експерт за управљање преносним системом и диспечер тренинг симулатор, са задатком да унапреди знање и спремност особља које управља електроенергетским системом Србије. Учествовао је у надоградњи и дизајну више кључних процеса и процедура који су у свакодневној употреби у управљању електроенергетским системом Србије. Члан је неколико радних група европског удружења оператора преносних система (ENTSO-E) у којима активно учествује у изради правила и препорука за оптимално функционисање читавог интерконектованог европског ЕЕС-a.
Милан Ђорђевић шеф службе за унапређење техничког система електрана у Техничким пословима производње угља и енергије у ЕПС АД. Поседује више од 10 година искуства рада у областима електроенергетских систeма, производње електричне енергије и помоћних услуга. Члан националних CIGRE стручних комитета Ц2 Управљање и експлоатација ЕЕС-а и Б5 Заштита и аутоматизација. Аутор и коаутор бројних радова на домаћим конференцијама и симпозијума из области управљања и експлоатације електроенергетских система, помоћних услуга и интеграције ОИЕ.
Александар Марјановић је дипломирао на Електротехничком факултету, Универзитет у Београду 2014. године. Вишегодишње инжењерско искуство стицао је на пројектима управљања и аутоматизације електроенергетских постројења. У оквиру компаније SIEMENS задужен је за управљање и реализацију пројеката дигитализације трансформаторских станица и имплементације SCADA система, управљање обновљивим изворима енергије и интеграције Интернет ствари (IoT) решења.
Јован Дојић руководилац департмана у сектору за испоруку АДМС пројеката у Schneider Electric Hub-у, који је део Schneider Electric корпорације у Digital Grid одсеку. Завршио је основне и мастер студије на Електротехничком факултету, Универзитет у Београду 2011 године. Током тринаестогодишње каријере у оквиру Schneider Electric-а, променио је неколико позиција у оквиру сектора за испоруку од позиције пројектног инжењера до руководиоца департмана. Кроз рад на АДМС пројектима у више од 10 земаља широм света стекао је значајно искуство у дигитализацији процеса и у контролним центрима електродистрибутивних предузећа.
Иван Васиљевић јe дипломирао на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, на модулу Енергетика. Тренутно је у компанији ABB запослен као инжењер продаје средњенапонских постројења и опреме у сегменту електрификације. Искуство и знање је стекао учествовањем у пројектима унапређења поузданости и сигурности средњенапонских постројења кроз дигитализацију.