Remote Monitoring of Process Parameters
Време | 15. октобар 2013. 12:49 |
---|---|
Предавач | Др Инг. Саша Милић, Електротехнички институт „Никола Тесла“ |
Место | Рачунски центар, ЕТФ |
У организацији IEEE PES Подружнице за Србију и Црну Гору одржаће се научна трибина 24.10.2013. у 16h – 18h у презентационој сали рачунарског центра Електротехничког факултета Универзитета у Београду.
Кратак садржај предавања:
Даљински надзор (monitoring) процесних параметара представља модеран приступ у даљинском надзору производње и одржавања великих индустријских система, електрана, саобраћајних система и др. Предавање покрива области енергетике, опште електронике, оптоелектронике, ласерске технике, аутоматике, телекомуникација, рачунарске и мерне технике, а обрађује следеће теме:
- Практични, развојни и теоретски аспекти модерних нестандардних система даљинског надзора:
- Даљински мрежни мерни систем за детекцију прегрејаности лежајева вагона у покрету
- Даљински мерни систем за детекцију прегрејаности полова ротора хидрогенератора у раду
- Ласерски мрежни систем за детекцију бродова у зони врата бродске преводнице
- Систем за детекцију магнетског поља пловних објеката
- Уређај за старење уља
- Даљински надзор температуре и хемијска анализа гасова енергетских трансформатора
- Стандардни системи даљинског надзора парцијалних пражњења, вибрација, магнетских карактеристика генератора, термовизија, лидарски системи...
- Дијагностички центар, као светски тренд у даљинском надзору у електранама са освртом на практични концепт и услове реализације центра.
Семинар ће бити изложен на српском језику.
Биографија предавача:
Саша Милић је рођен у Београду 11.07.1967. Дипломирао је (1993), магистрирао (2000) и докторирао (2008) на Електротехничком факултету Универзитета у Београду. Тренутно је научни сарадник и запослен је у Електротехничком институту Никола Тесла као стручни саветник. Руководилац је научних, стручних, развојних и производних пројеката Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Електротехничког института Никола Тесла. Аутор је 47 научних и стручних радова публикованих у земљи и иностранству. Члан је STK B4 CIGRE Србија. Члан у више комисија за избор у научно звање. Члан је Научног већа Електротехничког института Никола Тесла.